Home
AALOE tervislikud omadused
Midagi enamat kui põletusvastane geel
Küllap teate, et aaloe on jahutamisomadusega taim, mis ravib põletust ja muid nahaärritusi. Põletushaavade ravi on küll aaloe imetabane omadus, kuid see taim suudab veelgi enam. Aaloe on turdtaim, mis võib hästi kasvada ka kõige kuivemas kõrbes. Selle elegantsed mõõgataolised lehed on täis sadu toitaineid ja elutähtsat niiskust, mis on inimorganismile kasulik nii sees- kui ka välispidiselt.

Forever Living pakub suurel hulgal ehedaimast ja tõhusaimast stabiliseeritud aaloest valmistatud tooteid. Märkate aaloe ainulaadsust kohe ja kõikjal alates toitvatest jookidest kuni rahustavate ihupiimade ja ilutoodeteni. Kõik meie pakutavad tooted toidavad ja rahustavad, aidates parandada organismi üldtervislikku seisukorda ja teie enesetunnet.
 Aloe Vera tervislikud omadused
Aaloe on sajandeid olnud paljudes tsivilisatsioonides hinnatud oma raviomaduste poolest. Aaloe imepärastes lehtedes on üle 75 toitaine ning üle 200 muu kasuliku ühendi, sealhulgas 20 mineraali, 18 aminohapet ja 12 vitamiini. Toitumisalasest aspektist on kõige tugevamatoimelisem alaliik Aloe Barbadensis Miller – ainus, mida me kasvatame ja oma toodetes kasutame. Tänu meie polt välja töötatud patenteeritud looduslikule stabiliseerimisprotsessile jõuab meie aaloe tarbijani oma naturaalsel kujul. Olime esimesed, kes sai püsivalt kvaliteetse ja puhta toodangu eest Rahvusvahelise Aaloe Teadusliku Uuurimise Nõukogu prestiižika autasu.
Eri rahvaste ja kultuuride seas on hariliku aaloe (Aloe vera) raviomadusi hästi tuntud juba tuhandeid aastaid. Vanad kreeklased, roomlased, babüloonlased, indialased ja hiinlased kasutasid aaloed ravimtaimena. Tollal nimetati harilikku aaloed mitmeti: potidoktoriks, taeva võlu­kepikeseks, imetaimeks, taeva õnnistuseks, elutaimeks.
Botaanikud eristavad 200–300 aaloeliiki. Neist kõigist on raviomadustega vaid viis liiki: Aloe barbadensis MillerAloe perryi BakerAloe feroxAloe arborescens ja Aloe saponariaAloe barbadensis Miller on kõige tõhusam ja laialt kasutatavam liik. Aafrikast pärinevat aaloed kasvatatakse tänapäeval terves maailmas, iseäranis soojas ja kuivas kliimas.
Enamiku aaloeliikide ehitus on väga sarnane. Taim saab küpseks umbes nelja aastaga, seejärel hakkavad lehed võrseid ajama. Aaloel on lihavad, terava otsa ja okkaliste servadega lehed. Aloe barbadensis Miller elab ligikaudu 12 aastat.
Doktor Peter Atherton on oma raamatus „The Essential Aloe Vera“ kirjutanud:
„Aaloe lehe väliskoor on viieteistkümne rakukihi paksune. [---] See on kõva selles sisalduva suure kaltsiumi- ja magneesiumi­koguse tõttu. [---] Koore all on nõndanimetatud india kiud ehk ksüleeni- ja niinesooned. Ksüleen kannab vee ja mineraalid juurtest üles lehtedeni. [---] Niin transpordib sünteesitud ained alla juurtesse ja muudesse lehe osadesse.“
 Uuringud on näidanud, et hariliku aaloe lehes on 75 koostisainet, millel on mitmesugused ravi­omadused. Need jaotatakse järgmistesse rühmadesse:
Ligniin– geelis leiduv raviomadustega tselluloos­aine, mis on kasulik selle poolest, et võib inimese nahka imenduda.
Saponiinid eritavad veega reageerides seebivahu­taolisi aineid. Antiseptiliste omaduste tõttu kasutatakse saponiine desinfitseerimis- ja vahutamisainete tootmiseks.
Antrakinoonid. Hariliku aaloe mahlas on 12 antrakinooni: aloiin, isobarbaloiin, antratseen, emodiin, kaneel­happe ester, krüsofaan­hape, barbaloiin, antranool, aaloehape, aaloe-emodiin, eeterlik õli ja resistannool. Antrakinoonid toimivad looduslike kõhulahtistite ja valuvaigistitena ning paistavad silma tugeva anti­bakteriaalse, seentevastase ja antiviirusliku toime poolest.
Mineraalid.  Harilik aaloe sisaldab järgmisi mineraale:
kaltsium (vajalik luudele ja hammastele);
mangaan (ensüümi koostisaine, vajalik teiste ensüümide aktiveerimiseks);
naatrium (kontrollib, et kehavedelikud ei muutuks liiga happelisteks ega leeliselisteks);
vask (tänu vasele saab raud vere punalibledes hapnikku edasi kanda);
magneesium (vajalik närvidele ja lihaste membraanidele elektriimpulsside edastamiseks);
kaalium (reguleerib organismi vedelike happelisuse ja aluselisuse taset);
tsink (osaleb valkude, süsivesikute ja rasvade ainevahetuses);
kroom (vajalik insuliini funktsiooniks vere suhkrusisalduse kontrollimisel);
raud (kontrollib punaliblede kaudu hapniku laialikandmist tervesse kehasse).
Vitamiinid. Harilik aaloe sisaldab rohkelt vitamiine:
A-, C- ja E-vitamiinid (kõige olulisemad antioksüdandid, mis võitlevad kehas leiduvate ohtlike vabade radikaalidega);
B-vitamiin ja koliin (seotud energia tootmise, ainevahetuse ning lihasmassi suurendamisega);
B12-vitamiin (vastutab vere punaliblede tootmise eest);
foolhape (aitab uutel verelibledel tekkida).
Aminohapped on lihaskudesid moodustavate ja taastavate proteiinide peamised tootjad. Inimkeha vajab 22 aminohapet, millest 8 on asendamatud. Harilik aaloe sisaldab 20 meile vajalikku aminohapet, sealhulgas 7 asendamatut.
Ensüümid. Hariliku aaloe tähtsaimad ensüümid on peroksidaas, aliiase, katalaas, lipaas, tsellulaas, karboksüpeptidaas, amülaas, leelis­fosfataas. Ensüümid aitavad toitu lõhustada ja seedida – ühed ensüümid aitavad lõhustada rasva, teised tärklist.
Suhkrud. Harilik aaloe sisaldab monosahhariide (glükoosi, fruktoosi) ja polü­sahhariide. Viimased aitavad seedimist korras hoida, reguleerivad kolesterooli­sisaldust, parandavad maksa funktsioneerimist ning tugevdavad luid.
Steroolid on olulised põletikuvastased ained. Aaloes leidub järgmisi steroole: kolesterool, sitosterool, kampesterool ja lupeool. Need steroolid on antiseptilise ja valu­vaigistava toimega.
Kuna harilikus aaloes on ligi 99% vett, siis kõik loetletud ained sisalduvad ülejäänud 1% taimes. Selline protsentuaalne suhe võib nii mõneski äratada kahtlust aaloe tõhususes, kuid tänaseks päevaks on tõestatud, et isegi koostisainete sellise vahekorra puhul saadakse taimest palju kasu. P. Atherton väidab, et see on nõnda tänu sünergiale. Doktor seletab sünergiat kui „kahe või enama ravimi, aine vms koostoimet suurema efekti saamiseks kui seda saavutataks iga üksiku efektide summaga“.
Seega kujutab harilik aaloe endast oluliste toiteainete laia spektrit. Aaloe hävitab baktereid, viiruseid, seeni, pärmi­rakke ning vähendab põletiku­võimalusi. Doktor P. Atherton kinnitab: „Kiiresti hävinevaid ja sama kiiresti taastuvaid kudesid nagu soolestiku seinad, mis uuenevad umbes iga nelja päeva tagant, ja nahk, mis uueneb iga 21–28 päeva järel, tuleb pidevalt ja rikkalikult varustada ainetega, et uued rakud oleksid terved ja täisväärtuslikud“. Sobivalt tasakaalustatud ning hariliku aaloega rikastatud dieet on tõhus viis organismi õigeks varustamiseks elutähtsate ainetega. Aloe vera on looduslik põletikuvastane vahend, mille toime inimkehale on väga õrn.
Asjatundjad on harilikku aaloed uurinud juba pikka aega. Viimastel aastatel tehtud uuringud on teaduslikult tõestanud, et sellest taimest saab palju meditsiinilist kasu. Mida rohkem teadlased ja botaanikud aaloed uurivad, seda enam nad tõenäoliselt avastavad, kuivõrd võib see taim aidata hoida tervist ja head enesetunnet.
See on kaalujälgimisprogrammide lisand. Toote aluseks on gartsiinia viljadest saadud hüdroksüsidrunhape (HCR). Toidulisand tõhustab organismi loomulikku ainevahetust, tekitab täiskõhutunde ning aitab isu kontrolli all hoida. Sisaldab kroomi, mis jääb paljude dieetide puhul sageli puudu, ehkki see on õigeks ainevahetPeter Athertoni „The Essential Aloe Vera“ (Mill Enterprises, 1997) põhjal.