REIKI

Terapeut Hele

Reiki on tänapäeval kasutusel laialdaselt kogu maailmas, sealhulgas haiglates, erapraksises, eneseabis ja seda tänu tema tõelisele lihtsusele.

Jaapanis elanud zen-budisti MIKAO USUI avastatud  Usui reiki on lihtne ja loomulik puudutusteraapia.
Sõnas reiki on kaks osa: rei ja ki. „Ki“  tähendab universaalset energiat, kõikehõlmavat elujõudu.  Hiinas öeldakse selle kohta chi, Indias – praana, idanaabrite juures – bioenergia. See on suur eluenergia, energia, mis hoiab kogu universumit liikumises. „Rei“ tähenduste hulk on peaaegu lõputu: meel, hing, vaim, taevalik püha tarkus ja armastus, alandlikkus, tänulikkus, hapnik (see, milleta me ei saa elada).
REIKI on ilmselt sama vana kui inimene. Inimesed on teinud reikit nii kaua, kui maailm on olnud olemas. Reiki on alati olnud, ainult erinevate nimede all. Põhjus, miks reiki on jaapanikeelne, on vaid selles, et kui reiki oli kaua olnud inimeste teadlikkusele kadunud, avastas just jaapanlane selle uuesti.
REIKI mitte ainult ei ravi, vaid laiendab ka sisemist suutlikkust, st. enesemuutmise vahend, tasakaalustab vaimu, teeb keha terveks ja aitab seejärel saavutada õnne. 
 Reikit võib kasutada turvaliselt koos teiste raviteraapiatega. Reiki on lihtne teraapia ja ta sobib kõigile; leevendab mitmesuguseid  füüsilisi vaevusi, mille puhul traditsioonilised vahendid ei aita. Reiki toimib inimesele eri tasanditel.
Reiki on oma olemuselt armastus. Reiki olemuse kõige täpsem määratlus on väljend  –  „ELAV ENERGIAOOKEAN“, see on intelligentne jõud, sest teab, kus  teda kõige rohkem vajatakse. Emotsionaalselt ja füüsiliselt saavutatakse reikiga lihaste ja psüühika lõdvestus  ja pingete täielik maandamine.

    

Reiki ravi ajal pannakse käed inimese peale teatud kindlate võtetega, tervendaja annab end kanaliks reiki energiale; samas võib reiki käed otse haigele ja probleemsele kohale asetada;  ja inimene tunneb kuidas seda kaudu saadakse rahu ja sisemine tasakaal.                                                                                                                                                     Südamehaiged on ainuke rühm inimesi, kelle puhul tasub olla ettevaatlik!   
REIKI SÜMBOLID!

Dr.  Mikao Usui elas järgmiste põhimõtete järgi:
*  Juba täna loobun muretsemisest.
* Juba täna vabanen vihast.
* Austan oma vanemaid, kõiki õpetajaid ja vanemaid inimesi.
* Olen aus endale elatist teenides.
* Tänan mulle osaks langenud õnnistuste eest.

 *   *   *

Me võiksime järgida neid põhimõtteid ja mõtisklema südames nende üle. 
Peaksime iga päev endale kuuldavalt lausuma vähemalt viit põhimõtet,  üks kord hommikul ja teine kord õhtul! 
Täna ma ei vihasta.
Täna ma ei muretse.
Täna  olen tänulik.
Täna töötan tublisti  (eriti mõeldes vaimset tööd).
Täna olen lahke oma kaasinimeste vastu. 
KIRJANDUS!               
Olga Potjomkina           "REIKI – PUUDUTUSE VÕLU"       
Aila Normalo               "ELU ÕPETUSLAPS"        
Tanmaya Honervogt     "REIKI Tervenemine ja harmoonia käte abil" 
Jennie Austin              "Praktiseerime reikit" 
Richard Ellis                "Reiki ja seitse tšakrat"
Phylameana Lila Desy   "Kõik reikist"
Hele vastuvõtud: 
Tallinn,  Mustamäe tee 60 - 14 
Kanepi, Põlvamaa 63113  
Võru, Lembitu 2, II.korr.
tel. +372 56646074
FB - messenger - Hele Jäär
amfora.salong@gmail.com