AROOMIMASSAAŽ

Massöör Merle

 

Aroomiteraapia ehk aroomimassaaž on väga vanade traditsioonidega ravimise ja tervendamise kunst, kus kasutatakse taimedest saadud eeterlike aromaatseid õlisid inimese keha ja meele tervendamiseks. Efekt saavutatakse lõhna ja õli toime kaudu kõigile keha süsteemidele ning õlide imendumisel kudedesse ja vereringesse. Oskuslik aroomiõlide valik ning aeglased ja silitavad liigutused leevendavad paljusid probleeme, näiteks emotsionaalne ebastabiilsus, unehäired, vererõhu kõikumised, stress, pinges lihased, tselluliit.

Teatud õlidel on üldine toime, samal ajal kui teised on ühenduses kindla organiga. Võib võtta 1-6 tundi aega, kuni eeterlik õli on täielikult kehasse imendunud. Immuunsüsteemi tugevdavad eeterlikud õlid püsivad inimese organismis kuni 72 tundi, noorendades kudesid ja parandades naha elastsust.

Aroomimassaaž on hea pingetest ja stressist vabastaja. Aroomimassaaž ühendab endas klassikalise massaaži kerged pindmised silumisvõtted ja taimede eeterlike õlide raviomadused.
Ravi ja salongimassaažina kasutatav meetod võimaldab nii lõõgastumist kui ka väga mitmekesiste haiguste mõjutamist vereringesse imenduvate eeterlike õlide molekulide kaudu. Igal õlil on oma toime nii füüsilisele kehale kui ka hingele: rahustavad, ergutavad, puhastavad.

Aroomterapeut selgitab välja kliendile sobivama õli koostise.
Massaaž parandab vereringet, lümfi äravoolu, eemaldab jääkained organismist, mõjub hästi seedimisele, aitab ennetada ja kergendada peavalu, sobib ka unetuse korral, madala ja kõrge vererõhu puhul, soodustab sügavat hingamist, tõstab tuju ja heaolutunnet, stimuleerib immuunsüsteemi.  
Osad õlid mõjuvad üldiselt, kusjuures teised taas mõjutavad kindlaid organeid. Näiteks toimivad õlid kesknärvisüsteemile rahustavalt, ergutavalt, harmoniseerivalt, tasakaalustavalt emotsionaalselt. Eeterlikud õlid on samuti antiseptilised, mõned õlid on ka viiruste- ja põletikuvastase toimega.
​ 
Nii enne kui peale massaaži tuleks juua palju vett, see soodustab jääkainete väljumist kehast. Enne ja peale massaaži ei ole soovitav tarbida alkohoolseid jooke. Peale aroomiteraapiat tuleks 6-8 tunni jooksul hoiduda pesemisest, kui õlid kohe maha pesta, on massaaži mõju väiksem. Järgneval päeval peale tsitruseliste õlide kasutamist ei ole soovitatav päevitada või kasutada solaariumi, kui on plaanis päevitada tuleks valida mõni teine õli, nt. porgandi. Ei ole soovitav tulla massaaži liiga täis kõhuga ja samuti mitte liiga näljasena. Enne ja peale massaaži ei ole soovitav tugev füüsiline pingutus või treening.

Näidustused:

psühhiline väsimus, vere- ja lümfiringe häired, lihaspinged, uroloogilised põletikud, unehäired

Vastunäidustused:

enne päevitamist ei masseerita tsitruseliste õlidega, rasedus, operatsioonijärgselt 3 kuud, kilpnäärmehaigused, allergia, kasvajad, põletikud, luumurrud, palavik, paistetus, nahahaigused, südamehaigused, menstruatsiooni ajal ei masseerita, astma, ülitugev stress.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tallinn,  Mustamäe tee 60 - 14 
JÜRI, Harjumaa

567646074

amfora.salong@gmail.com